Gürsel Mah. Kağıthane Cad. Mimaran Plaza No:26-2 Kağıthane/İstanbul
Pzt-Cmt 08:00 - 19:00
Teklif Al

Blog Posts

01 Aralık
Yazar:  Admin

EV TEMİZLİĞİ NASIL OLMALIDIR?

Kısacası daha sağlıklı, mutlu ve güzel bir hayatın formülü evlerimizin ne kadar temiz ve düzenli olduğuyla yakından ilgili. Ancak temizlik elbette aynı zamanda bizi yoran ve hepimizin zaman zaman kaçındığı yorucu bir süreç. Gel gelelim eğer işimizi kolaylaştıran temel temizlik kurallarını bilirsek evlerimizde yaptığımız temizlik hem daha uzun ömürlü olur, hem de saatlerce yorulmadan evimizi temiz ve düzenli tutabiliriz. İşte gündelik hayatımızı kolaylaştırmak ve yaşam kalitemizi arttırmak için temizlik yaparken dikkat edilmesi gereken basit ama etkili kurallar….


Her gün 20 dakikanızı ayırın


Eğer haftasonları saatlerinizi harcayarak tatil gününüzü temizliğe adamak istemiyorsanız her gün yalnızca 20 dakikanızı ayırarak çok daha temiz bir evde yaşayabilirsiniz. Üstelik bu 20 dakika haftalık temizliğin ertesi günü mis gibi olan evinizin beşinci günden sonra sinir bozucu bir dağınıklık ve kirliliğe sahip olmasının da önüne geçer ve her gün evinizi belirli bir düzeyde temiz tutar. Her gün 15-20 dakika ayırarak yapacağınız işlemler ise son derece basit: Yatağınızı toplamak, etrafa göz gezdirip dağınıklık yaratan nesneleri yerlerine yerleştirmek, haftalık temizliği beklemeden her duşa girdiğinizde banyo fayanslarını bir dakikanızı ayırarak üstünkörü fırçalamak, asla bulaşık biriktirmemek, yere dökülen şeyleri hemen o an süpürmek ya da silmek ve kirlilerinizi düzenli olarak kirli sepetlerinde biriktirmek.

Temizliğe yardımcı bir dekorasyon

Evinizdeki dekorasyonu oluştururken temizlik faktörünü de hesaba katarsanız ve hızlı temizlenen ve kir tutmayan mobilyalar ve tasarım unsurları tercih ederseniz uzun vadede çok daha mutlu olacağınızı garanti edebiliriz. Örneğin halı satın alırken akrilik halıları tercih ederseniz kir tutmayan yapıları, sert yüzeyleri ve kolay temizliğe uygun üretim tarzlarıyla işiniz çok daha kolaylaşacaktır. Aynı şekilde deri ya da tay tüyü koltuklar silinebilir oldukları için; oturma grubunuzdaki kılıfları çıkabilen minderler yıkanabilirliklerinden dolayı; cilalı ahşap sehpa ve masalar çok daha kolay temizlenebildikleri için dekoratif anlamda temizliğe yardımcı mobilyalardır. “Yukarıdan aşağıya” kuralı Temizliğin daha hızlı bitmesini ve bittiğinde de daha kusursuz olmasını istiyorsanız izlemeniz gereken temel kural, temizlik işlemini gerçekleştirirken yukarıdan aşağıya doğru ilerlemek olacaktır. Eğer siz de elektrik süpürgesiyle yerleri süpürmeyi son derece keyifsiz bir iş olarak görüyorsanız bir an önce süpürme işleminden kurtulmak için temizliğe süpürgeyle başlama yanılgısına da düşüyorsunuzdur. Önce süpürme işlemini daha sonraki aşamalarda toz alma işlemini gerçekleştirdiğinizde yüksekteki yerlerin tozunu alırken toz zaten süpürülmüş olan zeminin üzerine dağılır. Bu da yerlerinizi tekrar süpürmenizi gerektirecek kadar kirlilik yaratmasa bile zeminin kirlenme süresini kısaltır. Temizlik yaparken yukarıdan aşağıya doğru kuralını uygularsanız, evlerinizi çok daha hızlı temizleyebilir ve çok daha uzun süre temiz tutabilirsiniz.

20 Aralık
Yazar:  Admin

Apartman Temizliğinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hijyen ve temizlik kurallarına uyulmadığı zaman birçok hastalık ve mikroplar hızla ürer ve yayılırlar. Temizlik ve hijyene ise apartman girişinden itibaren önem verilmelidir. Evlerinizi ne kadar temiz tutarsanız tutun eğer apartmanınız kirli, pis ve tozlu ise hastalık kapma riskiniz, mikrop kapma riskiniz o kadar fazladır. Bu yüzden sağlıklı bir yaşam, temiz bir hayat için temizlik kurallarına apartman girişinden itibaren dikkat edilmelidir. Bunun içinde düzenli olarak apartman boşluklarının, kapının ve merdivenlerin tozu alınmalı, silinmeli veya yıkanmalıdır. Bu işlemi kendi başınıza profesyonel destek almadan yapmak hem sizi yorar hem de etkili bir temizlik anlayışından uzak olur. Apartmanınızın temizliği ve hijyeni için profesyonel temizlik hizmeti almalı ve apartman temizliğinizin düzenli olarak yapılmasını sağlamalısınız.

Apartman Temizliği Hizmeti

Temizlik firmamız sadece ev, işyeri gibi alanların temizliği değil apartmanların, merdivenlerin temizliği gibi durumlar içinde hizmet vermektedir. Kullanılan temizlik malzemeleri kesinlikle sağlığa zararsız olup, etkili bir temizlik sağlar. Kullandığımız temizlik malzemeleri etkili bir temizlik sağladığını gibi aynı zamanda hem hijyenik olmasını sağlar hem de mis gibi bir koku yayar. Sizlerde etkili ve kaliteli bir temizleme hizmeti almak isterseniz firmamıza ulaşabilirsiniz. Apartman temizliğinde dikkate edilmesi gerekenler arasından bazıları aşağıdaki gibidir. Bunlara dikkat ederek sağlığınızı koruyabilir, temiz ve hijyenik bir apartmana sahip olabilirsiniz.

  • Apartman temizliği düzenli olarak en geç haftada iki kez yapılmalıdır.
  • Sadece süpürmek ile apartman temizliği yapılmamalı aynı zamanda toz alınmalı ve yerler silinmelidir veya gerekiyorsa yıkanmalıdır.
  • Kullanılan temizlik malzemeleri insan sağlığına zarar vermeyen bitkisel temizlik malzemeleri olmalıdır.
  • Düzenli olarak silinip, temizlenmeyen apartmanlarda fare, hamam böceği, pire gibi bir takım haşereler çok çabuk üreyip, yayılmakta ve sağlığınızı, hayatınızı tehdit etmektedir.
  • Apartman temizliğinizi kendi başınıza etkisiz ve yanlış şekilde yapmak yerine profesyonel temizlik hizmeti almalısınız.

Apartman Temizliğinde Profesyonel Hizmet

 Firmamız apartman temizliği konusunda tüm hijyen kurallarına uyarak hizmet vermektedir. Sizlere en kaliteli hizmeti uygun fiyatlarla sunmaktayız. Bizlere ulaşarak apartman temizliği konusunda profesyonel temizlik hizmeti başvurusunda bulunabilirsiniz.